EuropeTurkeyسبک زندگیسلامت

اگر این ویژگی را دارید درون‌گرا هستید | درون‌گراها لزوما خجالتی نیستند

بسیاری از افراد درون‌گرا را خجالتی می‌دانند اما این دو ربطی به هم ندارند. درون‌گرایی نوعی شخصیت است؛ در حالی‌ که کمرویی یک احساس است.

«حتما شما هم با درون‌گرایی و برون‌گرایی مواجه شده‌اید یا خودتان را جزو یک گروه از این افراد می‌دانید. کلمه «درون‌گرا» برای توصیف فردی به کار می‌رود که تمایل دارد به‌ جای معاشرت با دیگران، بر افکار درونی خود تمرکز کند و زمان خود را تنها بگذراند.

کن پیج، روان‌درمانگر، توضیح می‌دهد: «برون‌گراها انرژی خود را از تعاملات اجتماعی می‌گیرند؛ در حالی‌ که درون‌گراها انرژی خود را در موقعیت‌های اجتماعی صرف می‌کنند. برای مثال پس از شرکت در یک مهمانی یا گذراندن وقت با گروه بزرگی از مردم، درون‌گراها اغلب احساس می‌کنند که باید انرژی خود را با گذراندن وقت به‌تنهایی احیا کنند.»

بسیاری از افراد درون‌گرا را خجالتی می‌دانند اما این دو ربطی به هم ندارند. درون‌گرایی نوعی شخصیت است؛ در حالی‌ که کمرویی یک احساس است.

افراد خجالتی معمولا در موقعیت‌های اجتماعی خاص احساس ناراحتی می‌کنند؛ به‌ویژه زمانی که در اطراف غریبه‌ها قرار می‌گیرند. ممکن است احساس تنش و عرق کنند و ضربان قلب‌شان تندتر شود. به همین دلیل و به واسطه احساسات منفی‌ای که پیدا می‌کنند، ممکن است وسوسه شوند که رویدادهای اجتماعی را نادیده بگیرند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا